Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole


1 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.
Aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym, uczniowie naszej szkoły też włączyli się w tę ogólnoświatową akcję, przygotowując “Drzewko Życzliwości”. Na własnoręcznie wykonanych kolorowych liściach dębu pisali życzliwe i dobre życzenia, podziękowania, miłe słowa dla koleżanek i kolegów, nauczycieli i pracowników obsługi, które potem zawieszali na specjalnie przygotowanym na tę okazję drzewku. W rezultacie na koniec dnia nagie drzewko przybrało różnobarwną szatę, ciesząc nasze oczy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że świecie, w którym możemy być kimkolwiek, bądźmy życzliwi. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub trackbacka ze swojej strony.

Loading Facebook Comments ...
  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)

Facebook