Dzień Seniora 2017


W sobotę 21 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół  im. Jana Pawła II  w Lipnicy Wielkiej, jak na ten dzień wyjątkowy przystało, odbyła się z wielkim rozmachem i „ przytupem” cudowna impreza  z okazji  Dnia Babci i Dziadka, którzy na zaproszenie wnucząt przybyli wyjątkowo licznie. Przez szacunek do naszych  Seniorów nie zabrakło również  przedstawicieli władz gminy: Wójta Gminy Korzenna Leszka Skowrona, przewodniczącego Rady Gminy Pana Wiesława Kraconia,  oraz  Pani Elżbiety Wysowskiej – sołtys wsi i Radnego wsi Adama Wielgusa. Po specjalnej mszy świętej, odprawionej w ich intencji, babcie i dziadkowie dotarli do budynku szkoły na popisy swoich wnucząt. Na seniorów czekało ciepłe danie oraz super pyszne ciacho i kawusia od Rady Rodziców.

Bardzo ambitną część artystyczną przeplataną piosenkami, tańcami oraz kawałami o babciach i dziadkach przygotowała Klasa II wraz z wychowawczynią Panią Basią Łatka, przy wsparciu Pani Ani Wojtaczki.

Wnuki  zaprezentowały się wspaniale. Brawom nie było końca. Dziadkowie i babcie były wniebowzięte, radosne i szczęśliwe. A na niejednej twarzy  pojawiły łzy wzruszenia. Dyrektor szkoły Pan Marcin Wojnarowski złożył wszystkim serdeczne życzenia i oddał głos Panu wójtowi, który pełen  zachwytu podkreślił /zresztą nie po raz pierwszy/ fakt, że w Lipnicy Wielkiej każda impreza przygotowana jest na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Miło było również usłyszeć słowa uznania pana Wójta o wystroju i dekoracji naszej szkoły. Tymi „drobiazgami” regularnie zajmuje się Samorząd Szkolny wraz z opiekunem Panią Agnieszką Szafrańską oraz Lidią Grygiel. Ale właśnie dzięki takim zabiegom, tworzy się w szkole wyjątkowo ciepły klimat, który przekłada się na ogólne wrażenie lokalnych imprez i wpływa na pozytywny wizerunek naszej placówki w środowisku, a dzieci poprzez  pomoc w przygotowaniach imprez uczą się estetyki, wrażliwości oraz szacunku do ważnych szkolnych tradycji, w których uczestniczą ich najbliżsi. Dodatkową atrakcją stał się „show” najmłodszych Milusińskich z „zeróweczek”, którzy bez stresu, a pełni energii wytańczyli, wyśpiewali życzenia dla babć i dziadziusiów. Świętowanie uatrakcyjniły również występy uczniów naszej szkoły, będących jednocześnie uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej w Korzennej:  flecistki Oli Głąb,  gitarzystki Patrycji Król i akordeonisty Michała Turka.  Seniorzy otrzymali prezenciki powstałe z inicjatywy rodziców klasy II.  Mimo, iż niektórzy dziadkowie nie dopisali ze względu na uciążliwe wirusy,  sobotni poranek był niezwykle udany i radosny.

Tekst: Agnieszka Sz.

Response code is 404

Response code is 404

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook