Dzień Nauczyciela 14 X 2022


Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
„ Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”- ta myśl Elizy Orzeszkowej przyświecała tegorocznym obchodom święta nauczycieli w naszej szkole.
Przypominamy, że święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zatwierdzona przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.
W czasie uroczystego apelu uczestnicy koła teatralnego oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia, zaśpiewali 100 lat oraz przedstawili zabawne scenki z życia szkoły uzupełnione piosenkami. Na koniec wręczyli drobne prezenciki, w których znalazła się i „Sól z płatkami róży do pielęgnacji ciała pedagogicznego”.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub trackbacka ze swojej strony.

Loading Facebook Comments ...
  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)

Facebook