Dzień Komisji Edukacji Narodowej


img_790313 października społeczność szkolna obchodziła swoje święto – Dzień Nauczyciela. To długo wyczekiwana i ulubiona przez uczniów uroczystość, w której mogli wykazać się nie tylko spostrzeżeniami w funkcjonowaniu szkoły, swoją kreatywnością,  ale również poczuciem humoru. Tak też było i w tym roku. Przygotowania trwały już od połowy września, a w organizację włączyła się zdecydowana większość młodzieży i dzieci .

W uroczystości uczestniczyli  zaproszeni goście: Nauczyciele – Emeryci, Radni wsi Lipnica Wielka, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i przedstawiciele Rady Rodziców. Dyrektor mgr inż. Marcin Wojnarowski nawiązując do kilku sentencji o trudzie nauczycielskim, wprowadził  wszystkich w atmosferę święta. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana  przez Samorząd Uczniowski, który zadbał również o niezwykle oryginalne prezenciki – śnieżnobiałe kamienie z napisem LOVE,  do których inspiracją stał się przebój zespołu Enej oraz wiersz Zbigniewa Herberta „Kamyk”.  Samodzielnie wykonana  przez młodzież stylowa dekoracja mogła zaskoczyć niebagatelnym pomysłem. A było na co popatrzeć, gdyż chór szkolny złożony z ponad 70 uczniów otoczony został uśmiechniętymi buźkami, własnoręcznie namalowanymi przez wszystkich uczniów z naszej szkoły.

Uczniowie z klasy II i III gimnazjum wspaniale, po mistrzowsku zaprezentowali swoje zdolności aktorskie w scenkach z życia wziętych, a które można obejrzeć w filmowej relacji. W trakcie imprezy uczniowie również  wyśpiewali moc życzeń dedykując je swoim nauczycielom i wychowawcom.

Akademia dostarczyła wielu pozytywnych emocji, śmiechu – chyba nawet do łez. Bardzo dobrze się stało, że mogliśmy w tym wyjątkowym dniu sprawić, że na twarzach naszych pedagogów zagościł długo nieznikający, szczery  uśmiech.

W tym dniu Pan Dyrektor wraz z Samorządem Szkolnym, Radą Rodziców wyraził swoją wdzięczność w słowach pożegnania odchodzącej na emeryturę Pani Dorocie Głąb – pracownikowi obsługi oraz byłej przewodniczącej Rady Rodziców za wieloletnią pracę i współpracę w szkole. A na koniec podziękował wszystkim za pracę dydaktyczno-wychowawczą,  a wyróżniających nauczycieli uhonorował nagrodami. Rada Rodziców zaprosiła gości tradycyjnie na kawusię i pyszne „ciacho”.

FOTOGALERIA

Response code is 404

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook