Dzień Edukacji Narodowej 2014

IMG_1489Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole  odbyła się uroczysta akademia. W uroczystości uczestniczyli  zaproszeni goście: Wójt  Gminy Korzenna, Nauczyciele – Emeryci, Radni wsi Lipnica Wielka, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i przedstawiciele Rady Rodziców. Na początek głos zabrał  Pan Dyrektor, który w  kilku zdaniach wprowadził  nas w atmosferę  święta. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana  pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. Zrobiło się nastrojowo: koralowo i słonecznikowo. Samodzielnie wykonana przez młodzież stylowa dekoracja mogła zachwycić kreatywnością, począwszy od uszytych patchworkowych literek, które ułożyły się w magiczny sposób w hasło: „KOCHAMY WAS”, aż do  obrazu  z własnoręcznie wykonanym motywem kwiatowym, zawieszonym na koralikach-owocach  dzikiej róży  oraz jarzębinowych korali  w rękach 50 osobowej ekipy  chóru, który  chciał „przekupić” nimi  co niektórych nauczycieli, by  odpuścili „pytaninę”.

O tym jak wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie można  było się przekonać dwukrotnie: w Lipnicy Wielkiej  oraz dzięki wspaniałomyślności  Wójta, w  choć małej namiastce  na gminnej uroczystości z okazji Święta KEN  w Korzennej, oraz oglądając zdjęcia i filmową relację.

Uczniowie przedstawili szereg  humorystycznych  scenek, w których  rewelacyjnie i po mistrzowsku  zaprezentowali swoje zdolności aktorskie.  Na kanwie  polskich szlagierów  uczniowie  wyśpiewali   moc życzeń dedykując je swoim nauczycielom i wychowawcom. Nie obyło się  bez pięknych, dorodnych słoneczników  z życzeniami słonecznych dni i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Uroczystość przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze. Dostrzegliśmy na twarzach naszych  nauczycieli moc wzruszeń  i śmiech przez łzy, dlatego było nam szczególnie miło, że mogliśmy w tym wyjątkowym dniu sprawić naszym pedagogom możliwość przeżywania wyłącznie miłych chwil.

Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim za pracę dydaktyczno-wychowawczą,  a wyróżniających  nauczycieli, pracowników obsługi i administracji uhonorował nagrodami. Rada Rodziców  osłodziła  imprezę  zapraszając na kawusię i „ciacho”.

Tekst: Agnieszka Sz.