Dzień Edukacji Narodowej


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której  uczestniczyli  zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy, nauczyciele – emeryci, radni wsi Lipnica Wielka, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi. Na początek głos zabrał  Pan Dyrektor, serdecznie witając przybyłych gości. W części artystycznej przygotowanej przez uczniów  działy się niesamowite historie, bo właśnie sięgając do wydarzeń pojawienia się pierwszych ludzi Adama i Ewy, dowiedzieliśmy się skąd wziął się nauczyciel oraz w jakich okolicznościach powstało porzekadło: „Obyś cudze dzieci uczył”. Uczniowie przedstawili szereg humorystycznych  scenek, w których  rewelacyjnie i po mistrzowsku  zaprezentowali swoje zdolności aktorskie.  Na szczególny aplauz zasłużyli sobie sami bohaterowie imprezy, którzy w wywiadach przeprowadzanych przez uczniów w  sposób humorystyczny odpowiadali na zadawane  pytania.

W  atmosferze  stylowej dekoracji magicznych serc wypełnionych bukietami gorących życzeń i podziękowań, 40 osobowy chór „naręczem muzycznych dedykacji”, pięknie wyśpiewanych, dopełnił artystycznego dzieła  tej podniosłej imprezy.

Zapanowała  bardzo miła atmosfera, uśmiech nie schodził z twarzy nauczycieli i uczniów  dlatego szczególnie miły jest fakt, że w tym wyjątkowym uczniowie  sprawili wiele radości.

Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim za pracę dydaktyczno-wychowawczą, a wyróżniających  nauczycieli, pracowników obsługi i administracji uhonorował Nagrodami Dyrektora. Samorząd Uczniowski „osłodził” słoiczkiem miodu wszystkich  nauczycieli  a Rada Rodziców  „dosłodziła”  imprezę  ciastkiem i kawą.

Tekst i foto: Agnieszka Sz.

Komentarze

Komentarze i pingi są w tej chwili niedozwolone.

Facebook