Dzień Babci i Dzień Dziadka


Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Dzień Babci i Dziadka to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta. 

W Szkole Podstawowej w Lipnicy Wielkiej zapraszanie seniorów na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

21 stycznia 2023r w Dworze Muzycznym w Lipnicy Wielkiej odbyła się ta wyjątkowa uroczystość, w której wzięło udział aż 108 Babć i Dziadków oraz zaproszeni goście. 

Z tej okazji uczniowie klasy 3 wraz z wychowawczynią panią Beatą Turek przygotowały wyjątkowe przedstawienie. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Można było podziwiać popisy recytatorskie, śpiew, grę na instrumentach, a nawet taniec. Występy uświetnił też występ zespołu tańca nowoczesnego oraz zespołu regionalnego „Mali Lipniczanie”

Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny pokazały, jak ważne są takie spotkania i chwile wspólnie spędzone z wnukami. Dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub trackbacka ze swojej strony.

Loading Facebook Comments ...
  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)

Facebook