Dzień Babci i Dziadka


IMG_2597W sobotę 24 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej było niezwykle wesoło, bowiem szkoła hucznie i z wielkim rozmachem świętowała obchody Dnia Babci i Dziadka. Zaproszenie pana Dyrektora przyjęło 90 osób. Swoją obecnością zaszczycili imprezę przedstawiciele władz gminy, radni, sołtys wsi, oraz proboszcz tutejszej parafii, ksiądz prałat Albin Samborski, który odprawił w intencji lipnickich seniorów mszę świętą. Po uroczystości w kościele babcie i dziadkowie żwawo przybyli do szkoły. A tu, w urokliwej scenerii wiejskiej chatki, z ogrodem, pełnym kwitnących malw i słoneczników, grządkami z sałatą i kapustą, czekali już drugoklasiści z nietuzinkową częścią artystyczną, a Rada Rodziców z ciepłym daniem oraz słodkim deserem. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim sponsorom, którzy wspomogli finansowo imprezę.

Dyrektor mgr inż. Marcin Wojnarowski serdecznie przywitał przybyłych gości, złożył ciepłe życzenia naszym kochanym Babciom i Dziadziom i zaprosił do obejrzenia części artystycznej, przygotowanej przez klasę II szkoły podstawowej pod opieką mgr Jolanty Grzegorzak. Uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Role babci, dziadzia i koziołeczka, w jakie wcielili się w spektaklu oraz mnóstwo wierszyków, piosenek z wykorzystaniem instrumentów i elementów tańca, pokazały wielki talent i pasję dzieci.

Nie ukrywali zachwytu zaproszeni goście, którzy nie omieszkali wielokrotnie podkreślać faktu, że w Lipnicy Wielkiej mamy małą skarbnicę Artystycznych Dusz. Wójt Gminy Korzenna pogratulował seniorom, zdolności wnucząt, podziękował im za serce włożone i pomoc w wychowaniu najmłodszego pokolenia, za trud zaszczepiania w dzieciach wielopokoleniowych tradycji, które przynoszą plon stokrotny, widoczny w czasie takich środowiskowych imprez. Miło było również usłyszeć, słowa o wyjątkowo ciepłej atmosferze panującej w naszej szkole. Święto uatrakcyjnił występ zespołu regionalnego Mali Lipniczanie. Tym razem Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać wspaniałe tańce i śpiewy nieco starszych wnucząt. Do poczęstunku i tańca przygrywała kapela zespołu Lipniczanie.

Seniorzy nie wyszli z imprezy z pustymi rękoma. Babcie zostały obdarowane bukiecikami kwiatków z guzików, a Dziadkowie otrzymali pięknie ozdobione guziczkami etui na okulary. Prezenciki powstały z inicjatywy Samorządu Szkolnego, przy tradycyjnie już silnym wsparciu Rady Rodziców. Ciekawostką tej inicjatywy jest informacja, iż do produkcji upominków zużyto 3095 guziczków. Akcja „guzikomanii” trwała w całej szkole około 2 miesiące. Nieoceniona stała się pomoc Pana Krzysztofa Kubiaka, prezesa GS w Korzennej, który przekazał nam ich całe mnóstwo. Samorząd postarał się również o ładną dekorację, wystrój i przygotowanie stołów. Cenną okazałą się pomoc rodziców uczniów klasy drugiej w powstawaniu „domku z wiejskiego podwórka”.

Przychodzi nam mieć nadzieję, że dzień okazał się radosny, bo nie obyło się bez walczyków i poleczek w wykonaniu naszych kochanych Seniorów i zaliczony do niezwykle udanych.

Tekst: Agnieszka Sz.

FOTOGALERIA

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook