Dzień Babci i Dziadka


Rekordowy  Dzień  Babci i Dziadka  w Szkole im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej

W sobotnie popołudnie  w naszej szkole hucznie, śpiewnie i z przytupem  świętowaliśmy  uroczystość  Dnia Babci i Dziadka. Zaproszenie pana Dyrektora przyjęła rekordowa ilość, bo ponad setka naszych kochanych Babć i Dziadków. Swoja obecnością zaszczycili imprezę  przedstawiciele władz samorządowych – Wójt Gminy Korzenna – mgr Leszek Skowron, Przewodniczący Rady – Wiesław Kracoń, Sołtys wsi i jednocześnie Radna wsi Lipnica Wielka – Elżbieta Wysowska oraz Radny mgr Adam Wielgus. Na uroczystość przybył mgr Piotr Golemo – Wikariusz Parafii Lipnica Wielka, który odprawił Mszę Św. i wygłosił Słowo Boże w intencji lipnickich seniorów. Dalsza – II część imprezy, odbyła się  w Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II.  

Dyrektor mgr inż. Marcin Wojnarowski serdecznie przywitał licznie przybyłych gości. Ciepłe życzenia złożyli kolejno Pan Wójt, Przewodniczący Rady Gminy oraz Pani Sołtys. W części artystycznej, przygotowanej przez Panie mgr Teresę Głąb, Jadwigę Kożuch i Wiesławę Stec, swoje umiejętności aktorsko-wokalno-taneczne zaprezentowali wspaniale: wnuczki i wnukowie klas „O”. Były inscenizacje w rytmach starych szlagierów typu „Umówiłem się z nią na 9-tą”, „Kawiarenki”, „Przetańczyć z tobą chcę całą noc”, Zespoły zerówek były tak świetnie przygotowane, że nie zabrakło tańców egzotycznych, pięknych układów choreograficznych, a hitem  nad hitami stał się śmieszny  rosyjski „ taniec babuszek”, który doprowadził całą salę do łez radości. Babcie i dziadkowie na imprezie zostali obdarowani prezencikami własnoręcznie zrobionym i filiżankami, w których znajdowały się  saszetki z aromatyczną herbatką dla babci i dziadka. Dzień ten uświetniła  krótka zajawka koncertu  kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży szkolnej- Laureatów XV Gminnego Przeglądu Kolędniczego, Koncert ten w pełnej wersji odbędzie się w niedzielne przedpołudnie 28.01.2018r. na który mają zaszczyt zaprosić kolejni utalentowani wnukowie z naszej szkoły. Końcówkę imprezy umilał swoim śpiewem i graniem i tańcami – zespół regionalny „Mali Lipniczanie”. Mamy nadzieję, że ten dzień radosny, wesoły i  atrakcyjny zapadnie  wszystkim Gościom na długo w sercach.

Tekst: Agnieszka Sz.

Response code is 404
Komentarze i pingi są w tej chwili niedozwolone.

Facebook