„Do śmiechu nam”


Z wielką dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami w szkolnych przesłuchaniach konkursowych „Śmiechowska” czyli Przeglądu Kabaretów Szkolnych w Domu Kultury w Siedlcach. W konkursie wzięło udział sześć kabaretów ze szkół podstawowych i dwa kabarety z gimnazjów.

W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce przyznano obu uczestnikom, czyli „Kabaretowi bez nazwy” z gimnazjum w Siedlcach i kabaretowi „Ich czworo” z gimnazjum w Lipnicy Wielkiej. Nasz kabaret reprezentowali uczniowie w klasy III A gimnazjum: Madzia  Bulanda  jako matka, Piotrek Bulanda jako zafrasowany ojciec, Grzesiek Bulanda, który wcielił się w rolę Adasia oraz Maciek Babiec – narrator, wprowadzający nas w szczegóły bardzo spokojnego poranka w rodzinie belfrów. Tak też  nazwany został ich skecz: “Dzień nauczyciela – o poranku”.

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się  podczas Wieczoru Humoru 1 października br.  na scenie amfiteatru Korzennej. Ich niezwykły kunszt aktorski  został doceniony, gdyż zostali zaproszeni na Gminne Obchody Dnia Nauczyciela w Korzennej w dniu 16 października 2017.  gdzie nasi zdolni uczniowie popiszą się jeszcze raz swoim talentem.

Tekst i foto: Agnieszka Sz.

Komentarze i pingi są w tej chwili niedozwolone.

Facebook