Deutschstunde mit Geschmack – lekcja języka niemieckiego ze smakiem


12231219_980481832018787_65328468_nUczniowie klas trzecich promowali na lekcji języka niemieckiego zdrowe odżywianie.
Szukali odpowiedzi na pytanie :
Was soll man essen, um gesund zu sein?
Co powinno się jeść, aby być zdrowym?
Przekonywali, że zdrowe odżywianie równa się dłuższe życie.
Gesunde Ernährung = längeres Leben

Uczniowie znaleźli alternatywę dla dopalaczy. Zaproponowali zdrowe jedzenie zamiast tych używek – Gesundes Essen statt Drogen.

Propozycje były bardzo bogate i różnorodne, między innymi sałatki owoce i warzywne, kanapki z serem żółtym zrobionym w domu, chleb pełnoziarnisty z dodatkiem pestek dyni, słonecznika, siemienia lnianego i orzechów brazylijskich upieczony w domu, dżem z borówki amerykańskiej i czarnej porzeczki domowej roboty, jajka ekologiczne, pizza z pieczarkami i papryką oraz sosem pomidorowym od początku do końca przygotowana w klasie, świeżo wyciskany sok wieloowocowy, miód z przydomowej pasieki, woda mineralna z domowym sokiem z kwiatów białego bzu, orzechy włoskie. I wiele innych.

Potrawy przygotowane według samodzielnie opracowanych przepisów i z ekologicznych produktów pięknie podane smakowały wyśmienicie.
„Podczas takich lekcji zarówno uczymy się jak i bawimy. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich lekcji. Dzięki temu projektowi nauczyliśmy się konkretnie działać w grupach, ponieważ każdy miał określone zadanie do wykonania. Jesteśmy zadowoleni z efektów naszej pracy. Wszystko poszło po naszej myśli, a w klasie panowała przyjemna atmosfera.”

„Mieliśmy okazję ukazać własne wnętrze dekorując nastrojowo i pomysłowo stoły.” Uczniowie klas trzecich rozpoczęli swoim projektem ogólnoszkolną kampanię przeciw dopalaczom pod tytułem „SMAK ŻYCIA”.

Osoby zainteresowane przepisami prosimy o kontakt z kolegami i koleżankami z klas III gimnazjum.

Tekst: Natalia Kantor, Karolina Mróz, Szczepański Adam, Wojciech Głąb

FOTORELACJA

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook