„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – wycieczka do Ciężkowic


WP_20151105_016W czwartek, 5 listopada uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i my, czyli klasa 1B gimnazjum udaliśmy się na wycieczkę do Ciężkowic. Wyjazd nastąpił o godzinie 8.00 spod budynku szkoły. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Przyrodnicze Krystyny i Włodzimierza Tomków. Mieliśmy tam możliwość posłuchania interesującego wykładu przewodnika, a także zobaczenia wielu ciekawych zwierząt, min. ptaków i ssaków.

Dużą uwagę wszystkich przyciągnęła interaktywna podłoga oraz batyskaf– czyli „łódź podwodna” którą podróżowaliśmy przez ocean oglądając min. różne gatunki ryb. Kiedy skończyliśmy zwiedzać muzeum, pojechaliśmy autokarem do rezerwatu przyrody „Skamieniałe miasto”, z którym wiąże się mnóstwo legend.

Mogliśmy tam zobaczyć skały, które miały przedziwne nazwy, związane z ich kształtem, np. ,,Orzeł “, ,,Czarownica” ,,Ratusz”… itp., a także przemieszczać się po lesie na świeżym powietrzu wśród kolorowej jesieni. Po obejrzeniu rezerwatu był czas na przerwę, gdzie mogliśmy się posilić i kupić przekąski w barze „Pod Grunwaldem” po czym ruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca, a wszystkim uczestnikom dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i atrakcji.

Tekst: Anna Jurek, kl. IB Gimnazjum

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook