Chrzest Polski


Dzisiaj właśnie w naszej szkole dobiegł końca rozciągnięty nieco w czasie i przestrzeni / z przyczyn bardzo obiektywnych/ szkolny Konkurs pt. „1050 rocznica Chrztu Polski” w kategorii wiedza i kategorii plakat w klasach IV- VI.

Zamysł organizatorów konkursu był wielobiegunowy: spróbować zrekonstruować to wspaniałe wydarzenie, tym bardziej, że w szkole w Lipnicy Wielkiej  mamy wspaniałą młodzież, uzdolniona artystycznie,  przy odpowiedniej motywacji bardzo chętną do podejmowania wyzwań. Tak też stało się i w tym przypadku. Próby odtworzenia  tamtych uroczystości, związanych z ceremonią chrztu Polski, podjęły się klasa  II A i III gimnazjum przy wsparciu wokalnym klasy II B gimnazjum.

W  swoistego rodzaju projekcie gimnazjalnym swymi zdolnościami i kreacjami  aktorskimi  wprowadzili nas w sedno  konkursu.

Korowód ceremoniału stworzył niespotykany klimat i wszyscy świetnie się bawili, nawet wówczas gdy należało wyłonić liderów poszczególnych klas by wykazali się dość szczegółową wiedzą. Po batalii pytań , dogrywkach i wielu emocjach ostatecznie konkurs rozstrzygnięto.  Inscenizacja tak zachwyciła widzów, że  postanowiono pokazać ją szerszemu gremium i na wiosnę zostanie zaprezentowana uczestnikom WTZ-u w Lipnicy Wielkiej. Nad   konkursem opiekę sprawowali  ksiądz Tomasz Cwenar, Agnieszka Szafrańska, Małgorzata Kubisz przy wsparciu  wice dyrektor Danuty Popko.

Tekst i foto: Agnieszka Sz.

Szkoła Podstawowa:

  • Klasa IV: Kinga Bulanda, Patrycja Król, Wiktor Martuszewski,
  • Klasa V: Amelia Błażusiak, Lilianna Głąb, Paweł Wojanrowski,
  • Klasa VI: Zuzanna Łatka, Katarzyna Jurek, Justyna Sowa.

Gimnazjum:

I miejsce klasa III gimnazjum

/  Zuzanna Głąb, Michał Kantor, Tomasz Bulanda /,

II miejsce klasa II B gimnazjum

/ Karolina Żarowska , Anna Jurek, Julia Brończyk/,

III miejsce klasa II A gimnazjum

/ Maciej Babiec, Tomasz Turski, Grzegorz Bulanda/,

W kategorii plastycznej:

I miejsce klasa II ,

II miejsce klasa I,

III miejsce klasa IIA.

Response code is 404
Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook