Akademia Wielkanocna


IMG_3375W naszej szkole w piątkowe przedpołudnie odbyła się uroczysta akademia poświęcona tajemnicy Wielkiej Nocy, w której „Miłość zniosła zdradę i uwięzienie Wielkiego Czwartku, fałszywe oskarżenia, bolesne biczowanie i śmierć krzyżową Wielkiego Piątku, a z ciszy i niepewności Wielkiej Soboty wyrwała nas radość Zmartwychwstania, dającego pewność życia wiecznego”.

Pieśń „Ojcze nasz”, do słów Karola Wojtyły, w wykonaniu Aliny Maciaszek, uczennicy klasy III gimnazjum, wprowadziła młodzież w nastrój zbliżającego się Wielkiego Tygodnia. Następnie rozpoczęła koncert zaproszona diakonia muzyczna grupy młodzieżowej “MAGIS”, działająca przy Kościółku Kolejowym w Nowym Sączu.

Na tle delikatnej wiosennej dekoracji, wśród mnóstwa powiewających witraży z symbolami świąt wielkanocnych – zrobionych przez uczniów – baranków, kolorowych kurczaków, wiosennych kwiatków, wydmuszek, piórek została umocowana piękna palma, którą na rzecz Samorządu Szkolnego przekazał uczeń klasy II gimnazjum Patryk Pachut. Kolorystyka, różnorodność barw przeplatała się ze świątecznym zapachem świeżej rzeżuchy i jajek z chrzanem, które Rada Rodziców przygotowała dla całej społeczności szkolnej, nadając akademii niezwykłego charakteru. Pomysł dzielenia się jajkiem w tak „ masowym” wydaniu okazał się świetnym i smacznym pomysłem, wpisanym od pokoleń w tradycję świąteczną, a „połóweczki” jajek z chrzanem rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki .

Za organizację akademii odpowiedzialna była Pani Anna Wojtaczka za co jej serdecznie dziękujemy.

Tekst: Agnieszka Sz.

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook