Europejski Dzień Języków Obcych


Clipboard01Piosenki w obcych językach, quizy, stoiska z wypiekami i prezentacje państw – to i jeszcze sporo innych atrakcji przygotowano w Zespole Szkół w Lipnicy Wielkiej na okoliczność  Europejskiego Dnia Języków ustanowionego przez Radę Europy. Łącząc przyjemne z pożytecznym organizatorzy chcieli dodatkowo zmotywować uczniów do doskonalenia swoich umiejętności językowych.
Pomysłodawcy akcji –  nauczycielka języka angielskiego  Anna Wojtaczka i współpracująca z nią  nauczycielka języka niemieckiego Joanna Wojtaczka – zadbali, żeby nikt jej nie przeoczył. .Najpierw były zapowiedzi w postaci plakatów, a dopiero potem obchody ruszyły „pełną gębą”.
Przygotowano wystawę produktów opracowanych w czasie realizacji projektów realizowanych w ramach programu Comenius oraz pamiątek otrzymanych od szkół partnerskich z Anglii, Finlandii, Włoch, Niemiec i z Węgier. Zwiedzających ekspozycję częstowano typowymi dla danego kraju słodyczami.
Można też było sprawdzić swoją wiedzę na temat znajomości flag i języków innych państw w quizie przygotowanym przez Sebastian Jaworcekiego z klasy III a. Autor nie tylko opracował pytania, ale nawet zakupił nagrody. Za poprawną odpowiedź można było zapracować na coś słodkiego. Motywacja okazała się na tyle skuteczna, że przed stolikiem z Quizem ustawiała się na każdej przerwie bardzo długa kolejka.
W przerwach między lekcjami można było t posłuchać piosenek w językach obcych, nawet zaśpiewać i zatańczyć. Spora popularnością cieszył się konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie korespondujące z tematyką obchodów. Po korytarzach przechadzali się uczniowie  ubrani w barwy flag poszczególnych państw. Narodowe motywy można też było dostrzec na twarzach i paznokciach.
Na czas świętowania uruchomiono kawiarenkę, w której za darmo były owoce, ciasteczka np. w kształcie gwiazdek oraz różnego rodzaju ciasta upieczone przez uczniów, a także sałatka oraz upieczony w domu razowy chleb ze smalcem. Wszystkie smakołyki bardzo szybko zniknęły chociaż było ich naprawdę bardzo dużo.

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook