10 listopada w naszej szkole to nie tylko uroczysta akademia


10 listopada w naszej szkole to nie tylko uroczysta akademia z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę, ale także wspomnienie św. Marcina – święto patrona dzieci, hotelarzy, jeźdźców, kawalerii, kapeluszników, kowali, krawców, młynarzy, tkaczy, podróżników, więźniów, właścicieli winnic, żebraków i żołnierzy – Marcina z Tours. Dziś obchody Dnia Świętego Marcina głównie kojarzą się z Wielkopolską, choć dawniej był on ważnym dniem w całym kraju. W naszej szkole pamiętamy o nim szczególnie z racji tego, że głównym imiennikiem tego świętego jest nasz Pan Dyrektor Marcin Wojnarowski. Z okazji jego imienin każda klasa (a klasa IV a aż 8) przygotowała piękny lapbook. Uczniowie pracowali nad nimi kilka dni. Czego w nich nie było – życzenia, krzyżówki, rebusy, nowinki z dziedziny technologii informatycznych (przypomnienie: Pan Dyrektor to informatyk), miniprezenciki, kompendium wiedzy związanej ze świętym i imieniem, słowem tyle pomysłów, ile głów, które te lapbooki wykonało. Prezentujemy ich fragmenty i zachęcamy do oglądania.

 

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub trackbacka ze swojej strony.

Loading Facebook Comments ...
  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)

Facebook